Podróże małe i duże Dolnośląskie

American Cars Mania. Klasyki motoryzacji przyjadą do Wrocławia.

#urlopwkraju
19 czerwca 2022

Największy w Polsce zlot kultowych amerykańskich samochodów, American Cars Mania odbędzie się już za kilka dni we Wrocławiu. Od 24 do 26 czerwca na Tarczyński Arena Wrocław zobaczymy tysiąc pojazdów zza oceanu. Wśród nich setki oryginalnych aut z XX wieku (od lat 30. do 90.).

Wśród pojazdów, które pojawią się na zlocie American Cars Mania znajdziemy m.in. Jeep Willys MB z 1942 r., Chevrolet Corvette z 1978 r., Cadillac Deville z 1979 r., Ford Mustang z 1964 r., Mercury Cyclone GT z 1970 r., Dodge Challenger z 1970 r., Pontiac Boneville z 1967 r. czy Cadillac Fleetwood z 1989 r. Wszystko wskazuje na to, że przed nami sama śmietanka motoryzacyjnego świata.

Być może będzie to jedna z niewielu okazji w życiu, żeby zobaczyć te cuda niewspółczesnej techniki na własne oczy – mówi Mariusz Wypychowski, organizator American Cars Mania. Bez wątpienia samochody lat 60. czy 70. miały specyficzną duszę, którą doceniają nie tylko petrolheadzi. To przecież właśnie te auta widzieliśmy w „Bullicie”, „Znikającym punkcie” czy „Blues Brothers”.

Historia American Cars Manii

American Cars Mania ma już swoją historię. W tym roku odbędzie się już po raz dziewiąty. To doroczny międzynarodowy zlot pojazdów amerykańskich, któremu towarzyszą atrakcje, nie tylko dla osób, którzy lubią amerykańskie auta. American Cars Mania to jedno z największych wydarzeń tego typu w Europie. 

Oprócz wystawy unikatowych pojazdów i spotkania miłośników motoryzacji, na uczestników czeka:

  • strefa pojazdów specjalnych: policyjnych i wojskowych, 
  • konkurs na najmocniejszy pojazd zlotu, który będzie przeprowadzony na mobilnej hamowni,
  • konkurs palenia gumy,
  • Muzeum Amerykańskiej Motoryzacji,
  • możliwość wzięcia udziału w wyborach Miss Pin Up,
  • konkursy z nagrodami.

Dodatkowo podczas imprezy barber Mario Mayer z Zespołem podejmie spektakularną próbę pobicia rekordu Guinnessa w strzyżeniu na czas, który do tej pory należy do Australijczyków. Chętni, którzy chcą pomóc w ich „pobiciu” proszeni są o kontakt z Mario Mayere (https://www.facebook.com/MarioMayerBarberShop/). 

Zlotowicze pomagają hospicjum

Na imprezie w tym roku nie zabraknie także ludzi o wielkim sercu, ponieważ Organizatorzy nawiązali współpracę z Wrocławskim Hospicjum dla Dzieci, na rzecz którego w czasie imprezy odbędzie się wielka akcja charytatywna.

Więcej informacji na temat zlotu we Wrocławiu znajdziecie na stronie internetowej americancarsmania.pl.

To co, spotykamy się w najbliższy weekend we Wrocławiu? 😉🚗