Atrakcje dla dzieci

Krynica zdrój – idealne miejsce na jesienny relaks i zimowe szaleństwo

#urlopwkraju
26 października 2021

Krynica-Zdrój to perła Beskidu Sądeckiego położona na terenie Popradzkiego Parku Krajobrazowego, otoczona wzgórzami Jaworzyny. Dzięki położeniu w dolinie górskiej panuje tu wyjątkowy mikroklimat leczniczy, o cechach podalpejskich.  Podczas 2 edycji #urlopwkraju Krynicę odwiedziła nasza podróżniczka Angelika @wewlasnymstylu w czasie podróży po Małopolsce. Jak wspomina miejsce to zaskoczyło ją gościnnością i super powietrzem. 

Największym skarbem Krynicy są jej źródła lecznicze i naturalne wody mineralne. To one sprawiły, że Krynica była w okresie międzywojennym modnym i elitarnym miejscem pobytu i spotkań najznakomitszych przedstawicieli świata literackiego i artystycznego. Dziś znana jest nie tylko z lecznictwa uzdrowiskowego i sanatoryjnego. Są tu świetnie przygotowane stoki i długie trasy zjazdowe dla narciarzy, na które wjeżdża się najdłuższą i najnowocześniejszą koleją gondolową w Polsce, wyciągiem krzesełkowym lub orczykowym.

Do kolei na Jaworzynę najbliżej z Czarnego Potoku i wyjątkowego resortu hotelowego Czarny Potok Resort SPA & Conference. Warto założyć tu bazę, by większość terenów rekreacyjnych, spacerowych i sportowych mieć w bliskim zasięgu: wieżę widokową Słotwiny, Górę Parkową, na której jest sześćdziesięciohektarowy Park Zdrojowy z licznymi ścieżkami spacerowymi i altankami, stawy, szlaki turystyczne i tor saneczkowy, Cerkiew św. Jakuba Powroźnik – najstarszą cerkiew w Polskich Karpatach, i rezerwat „Las Lipowy Obrożyska”. Cieszyć się urokami tego pięknego zakątka, zrelaksować się i wzmocnić odporność, warto już teraz, zanim przyjdą jesienne słoty.

Jesień na Jaworzynie

Teraz, kiedy  liściaste lasy pokrywające góry Beskidu mienią się wszystkimi kolorami, a gdy opadną poranne mgły, ze szczytu Jaworzyny Krynickiej, roztacza się piękny widok na odległe o ponad 80 km Tatry, pora wybrać się na spacer ponad kilometrową drewnianą ścieżką, prowadzącą do 50-metrowej wieży widokowej o unikatowej konstrukcji drewnianej. Tutejsze lasy porastają buki, jodły i świerki. Krystalicznie czyste powietrze i niesamowite widoki, szum lasów i śpiew ptaków – dają prawdziwe wytchnienie. Na wieżę można też dostać się nowoczesną, 6-osobową kolejką krzesełkową wyposażoną w osłony przeciwwiatrowe. Szlaki do wędrówek pieszych ciągną się kilometrami: czerwone, niebieskie, zielone, żółte i czarne. Ciepły jesienny wiatr motywuje do relaksujących pieszych wędrówek, zarówno po uczęszczanych i znanych szlakach, jak i tych bardziej oddalonych od cywilizacji. W Krynicy biorą także początek cztery szlaki, którymi udasz się na rowerową wędrówkę. Turystów o tej porze nie ma już tak wielu.

A może relaks w luksusowym SPA?

Hotel Czarny Potok Resort SPA & Conference, położony u stóp Jaworzyny nad bystrym strumieniem, Czarnym Potokiem to kompleks, w którym mieści się 12 budynków, 40 apartamentów i 190 pokoi dwuosobowych. Tu skutecznie i bezpiecznie zapomnisz o zmęczeniu i zregenerujesz siły w luksusowym SPA. Możesz zacząć od poddania się masażom – leczniczym i relaksacyjnym lub orientalnym, jak indyjski rytuał z Bengalor albo z Wysp Polinezyjskich, zwany „remedium starożytnych”, a następnie zabiegom. W menu SPA są tak zmysłowe zabiegi jak rytuał Kleopatry z kąpielą mleczną, rytuał czekoladowy, czy z 24 karatowym złotem, a także peelingi, masaże wyszczuplające, pielęgnacyjne, liftingujące, likwidujące zmarszczki i ekspresowe metamorfozy. Są też kąpiele w piwie, winie, algach, soli morskiej i borowinie. Nowością są zabiegi lecznicze w Centrum Rehabilitacji Czarny Potok MED.. Dla dzieci w Czarnym Potoku jest również mnóstwo atrakcji. Mają tu własny brodzik, basen z piłeczkami, tunelami i labiryntem oraz plac zabaw i wiele atrakcji w Kids Club. Starsze dzieci chętnie bawią się w profesjonalnym Gaming Room z VR, salonie gier z automatami, grają w tenisa stołowego, piłkarzyki i rzutki… Jest też pięciopoziomowe pole golfowe z 36. dołkami i kręgielnia z czterema torami bowlingowymi. W studio cardio – nowocześnie wyposażonej siłowni można popracować nad kondycją.

Warto wrócić tu zimą

Na Jaworzynie Krynickiej panują doskonałe warunki do uprawiania sportów zimowych. Po jesiennym urlopie warto zrobić kolejny wypad na narty i snowboard i może nawet zostać aż do Sylwestra. Czarny Potok Resort SPA & Conference oblegany jest w tym czasie przez narciarzy i turystów spragnionych fantastycznej zabawy i wyjątkowej atmosfery. Dla narciarzy obsługa hotelu organizuje transport Ski Busem do odległej o 900 m stacji narciarskiej, a po nartach znakomitą zabawę Apres Ski, przy dźwiękach góralskiej muzyki na żywo.

Warto też przyjechać tu z dziećmi na Święta, ferie… W ramach zajęć Akademii Zimowej animatorki organizują bitwę na śnieżki i lepienie bałwana, spacer śladami leśnych zwierząt i mnóstwo innych atrakcji. Dzieci dokarmiają ptaki i szukają zimowego skrzata. W pobliżu hotelu jest lodowisko i przedszkole narciarskie Dimbo. Jeśli akurat nie ma śniegu, można obrać kurs na całoroczną sankostradę w Parku Sportowym lub na „Rajskie Zjeżdżalnie”, gdzie wyszaleją się nie tylko dzieci.

Urlopy w Czarnym Potoku w Krynicy Zdrój nie mogą się nie udać i z pewnością zapadną w pamięci na długo…

Zniżka dla czytelników ebooków

W naszych ebookach premium znajdziecie różne zniżki do miejsc noclegowych odwiedzanych i polecanych przez ekipę #urlopwkraju. Np. na nocleg ze śniadaniem w kompleksie Czarny Potok dostaniecie aż 10 % rabat (liczony od ceny dnia podanej na stronie hotelu). Zapraszamy do sklepu 🙂