Piknikuj w Mrągowie!

Wszystkie drogi prowadzą do Mrągowa na znany nie tylko w Polsce, ale i na świecie międzynarodowy Festiwal Piknik Country. Każdego roku na tę legendarną imprezę przyjeżdżają tysiące turystów zarówno z kraju, jak i świata, którzy piknikują na terenie całego miasta. To właśnie oni, nasi goście w westernowych strojach i kowbojskich kapeluszach, w ostatni weekend lipca zmieniają oblicze miasta. Jednak piknikować w Mrągowie można przez całe wakacje! Podczas sezonu urlopowego odbywają się tu duże festiwale w amfiteatrze nad jeziorem Czos, kameralne koncerty na deptaku w centrum oraz na placu Unii Europejskiej. W przestrzeni miejskiej odbywają się liczne wydarzenia sportowe, podczas których nie brakuje pozytywnych emocji. Jednak po gwarnych weekendach miasto wycisza się i zaprasza do zwiedzania zabytków oraz odwiedzenia turystycznie ciekawych zakątków regionu. Mrągowo to serce Mazur. Tym samym jest to doskonała baza wypadowa do zwiedzania Aktywnych Mazur i Świętej Warmii.

Naturalnie, że Mrągowo!

To wszystko sprawia, że właśnie Mrągowo jest idealnym miejscem na spędzenie urlopu w kraju. W mieście można aktywnie spędzać czas wśród zieleni lub po prostu leniuchować na trawie. Odpocząć naturalnie w słońcu lub cieniu drzew. W powiecie mrągowskim znajdziemy bogatą i zróżnicowaną pod względem zarówno kategorii, jak i standardu bazę noclegową. Jest bezapelacyjnie największa w województwie warmińsko-mazurskim. Do wyboru są zarówno luksusowe hotele, jak i tradycyjny nocleg w pokojach gościnnych. Noc można spędzić również w domkach letniskowych, kamperze czy po prostu w namiocie pod chmurką.

Zasmakuj Mrągowo!

Ziemia Mrągowska gwarantuje również intensywne doznania kulinarne podczas spędzania wolnego czasu. Miejscowi restauratorzy i producenci regionalnych wyrobów smakiem dań czerpanych z darów natury od lat trafiają przez żołądek do serca turystów. Lokalne przysmaki powstają według pieczołowicie strzeżonych receptur. Kulinarna podróż prowadzi przez liczne wiejskie zagrody i agroturystyki oraz smażalnie ryb położone przy drodze. Na mapie Ziemi Mrągowskiej można znaleźć również wykwintne restauracje.

Wiemy to, bo wspólnie tworzymy ofertę Mrągowa i okolic w ramach Stowarzyszenia Lokalna Organizacja Turystyczna „Ziemia Mrągowska”. Łączy nas turystyka i miłość do Mazur! Zapraszamy was do zatrzymania się na chwilę i przeżycia życia z dala od zgiełku codzienności. Pozwólcie nam tworzyć wyjątkowe momenty w Waszym życiu! Więcej informacji znajdziecie https://www.it.mragowo.pl/lot/czlonkowie