O akcji

Pomysł akcji zrodził się pod koniec marca, gdy kolejne obiekty noclegowe zaczęły wprost mówić o wielomilionowych stratach.

Nasza pomysłodawczyni widząc kolejne wyniki badań pokazujących, że niestety cudze chwalimy a swego nie znamy, wpadła na pomysł odkrywania uroków naszego kraju na nowo.

Opowiedziała przy kawie o swoim pomyśle przyjaciółce i tak 1 kwietnia (w prima aprilis) podjęły decyzję, że trzeba ruszyć w Polskę.

Zaprosiłyśmy do naszego projektu 16 blogerów,

których wysyłamy w dwutygodniową podróż – każdy po innym województwie, by stworzyć ciekawe przewodniki po każdym z nich i udowodnić, że nie tylko nad morzem czy w górach można w przyjemny sposób spędzić swój urlop.

Do grona podróżników dołączyli:

Żaneta, samodzielna mama, pokazująca nam na kanałach Mamalife, że samodzielna mama też może w ciekawy sposób pokazywać dzieciom jak piękna jest nasza Polska.

Kasię znajdziecie na kanałach Ona ciągle gotuje.

Agnieszka, pokazująca nam prawdziwą codzienność mamy dwójki dzieci – znajdziecie ją pod nazwą buuba.

Roksanę znajdziecie na Instagramie jako roksanastefanek .

We własnym stylu – Angelika Olszewska, fanka stylu i klasy.

Łukasz i Ewa, rodzice trójki dzieci. O sobie piszą tak: Jesteśmy rodziną wielodzietną pochodzącą z Lubelszczyzny, małżeństwem z 9 letnim stażem ale wspólnie kroczymy po tym świecie od 15 lat.

jestem.mama, jak mówi o sobie Agata ta od kur.

Kornelia prowadzi na Instagramie kanał korneliawu.

Marzena, każdego dnia na kanałach nakolkach pokazuje nam wspólnie z Arkiem, że nie barier nie do pokonania.

Paula, która każdego dnia podpowiada nam na kanałach Refreszing jak ciekawie urządzić dom i zaprojektować ogród.

Agnieszka, na co dzień pilnująca social mediów i prowadząca konto o wdzięcznej nazwie babie_lato.

Angelika, nasza niezawodna mamagerka, podpowiadająca jak z kilku składników w pół godziny zrobić wykwintną kolację.

Gosia i Bohdan, para która za cel obrała sobie odwiedzenie wszystkich zamków w Polsce, znajdziecie ich pod nazwą bo4go.

Anioł na resorach, czyli Bogusia Siedlecka-Goślicka

... oraz cudowni ambasadorzy:

Witold Casetti
dziennikarz, konferansjer
Witold Casetti
dziennikarz, konferansjer
Pół Włoch, pół Polak z wyboru mieszkający w Polsce. Znany z takich programów jak „Europa da się lubić” czy „Wyspa Robinson” i „Dookoła Sportu”. Ma na swoim koncie 5 lat organizowania i realizacji felietonów podróżniczych, promujących różne zakątki Polski i świata. Ostatnio w roku 2019 zrealizował cykl programów „Warszawa Vita” i „Zrozumieć Powstanie” emitowanych w telewizji internetowej wsensie.pl. Prywatnie ojciec 4 dzieci, niepoprawny optymista. Choć urodzony w jednym z najpiękniejszych miast Europy – Florencji o Polsce mówi tak:
Cudze chwalicie, swego nie znacie - nie do końca potrafię zrozumieć Polaków, którzy twierdzą, że w Polsce nie ma pięknych miejsc. W Polsce można co podróż zakochiwać się na nowo i ja tak właśnie mam. Według mnie Polska jest piękna, owiana legendą, zniewala urodą starych miast i zaskakuje dzikością takich miejsc jak np. dolina rzeki Bug.
Jacek Pałkiewicz
dziennikarz, podróżnik, odkrywca
Jacek Pałkiewicz
dziennikarz, podróżnik, odkrywca
Polski dziennikarz i podróżnik, reporter, odkrywca źródła Amazonki; członek rzeczywisty Królewskiego Towarzystwa Geograficznego. Twórca survivalu w Europie, jest powszechnie uznawanym autorytetem w dziedzinie przetrwania. Zyskał rozgłos pokonując samotnie w 1975 r. szalupą ratunkową Atlantyk w roli dobrowolnego rozbitka. Autor ponad 30 książek. Znalazł się na czwartym miejscu w rankingu (wg. Press) polskich autorów książek, którzy mają na koncie najwięcej przekładów swojej twórczości. Choć zwiedził praktycznie cała kule ziemska zakochany w Polsce.
W moich podróżach po świecie widziałem wiele dzieł natury i monumentów historii wywołujących zdumienie i zachwyt, dlatego mam prawo twierdzić, ze Polska tez może być dumna z przeróżnych skarbów na turystycznych szlakach będących w stanie zauroczyć każdego podróżnika. Jednym z absolutnie unikalnych klejnotów jest, na przykład, Kraina Wielkich Jezior, która w 2011 roku znalazła się w drugiej siódemce globalnego plebiscytu „7 Nowych Cudów Natury”.

W dwa tygodnie postaramy się pokazać jak najwięcej ciekawych, urokliwych zakątków Polski, ale to nie oznacza, że na tym kończymy naszą akcję.

Chcemy by był to dopiero początek wspólnego zwiedzania Polski, dlatego wszystkich obserwujących nasze poczynania zapraszamy do kontaktu z nami by #urlopwkraju stał się ogólnopolskim, narodowym zrywem do wspierania setek tysięcy osób w kraju tworzących branżę turystyczną w naszej Ojczyźnie.

W lipcu będziecie mogli też korzystać z e-booków, w których nasi podróżnicy pokażą nam uroki każdego z 16 województw.