Podróżnicy

Nasi Podróżnicy to cudowni ludzie o wielu twarzach. Soliści, pary i zgrane rodzinne teamy. Łączy ich jedno. Ciekawość świata. Dla Was będą odkrywać Polskę na nowo od morza aż po Tatry. Wspólnie pokażemy, że podróżowanie po Polsce może być fascynujące, pełne przygód, odkrywania tajemnic i zapierających dech w piersiach widoków. Wyruszcie w tą podróż z nami.

Ambasadorzy

Witold Casetti
dziennikarz, konferansjer
Witold Casetti
dziennikarz, konferansjer
Pół Włoch, pół Polak z wyboru mieszkający w Polsce. Znany z takich programów jak „Europa da się lubić” czy „Wyspa Robinson” i „Dookoła Sportu”. Ma na swoim koncie 5 lat organizowania i realizacji felietonów podróżniczych, promujących różne zakątki Polski i świata. Ostatnio w roku 2019 zrealizował cykl programów „Warszawa Vita” i „Zrozumieć Powstanie” emitowanych w telewizji internetowej wsensie.pl. Prywatnie ojciec 4 dzieci, niepoprawny optymista. Choć urodzony w jednym z najpiękniejszych miast Europy – Florencji o Polsce mówi tak:
Cudze chwalicie, swego nie znacie - nie do końca potrafię zrozumieć Polaków, którzy twierdzą, że w Polsce nie ma pięknych miejsc. W Polsce można co podróż zakochiwać się na nowo i ja tak właśnie mam. Według mnie Polska jest piękna, owiana legendą, zniewala urodą starych miast i zaskakuje dzikością takich miejsc jak np. dolina rzeki Bug.
Jacek Pałkiewicz
dziennikarz, podróżnik, odkrywca
Jacek Pałkiewicz
dziennikarz, podróżnik, odkrywca
Polski dziennikarz i podróżnik, reporter, odkrywca źródła Amazonki; członek rzeczywisty Królewskiego Towarzystwa Geograficznego. Twórca survivalu w Europie, jest powszechnie uznawanym autorytetem w dziedzinie przetrwania. Zyskał rozgłos pokonując samotnie w 1975 r. szalupą ratunkową Atlantyk w roli dobrowolnego rozbitka. Autor ponad 30 książek. Znalazł się na czwartym miejscu w rankingu (wg. Press) polskich autorów książek, którzy mają na koncie najwięcej przekładów swojej twórczości. Choć zwiedził praktycznie cała kule ziemska zakochany w Polsce.
W moich podróżach po świecie widziałem wiele dzieł natury i monumentów historii wywołujących zdumienie i zachwyt, dlatego mam prawo twierdzić, ze Polska tez może być dumna z przeróżnych skarbów na turystycznych szlakach będących w stanie zauroczyć każdego podróżnika. Jednym z absolutnie unikalnych klejnotów jest, na przykład, Kraina Wielkich Jezior, która w 2011 roku znalazła się w drugiej siódemce globalnego plebiscytu „7 Nowych Cudów Natury”.

16 województw - 16 podróżników

Dolnośląskie
Kujawsko - pomorskie
Łódzkie
Lubelskie
Lubuskie
Małopolskie
Mazowieckie
Opolskie
Podkarpackie
Podlaskie
Pomorskie
Śląskie
Świętokrzyskie
Warmińsko-Mazurskie
Wielkopwielkopolskie
Zachodniopomorskie
mamalife
Kujawsko-pomorskie
mamalife
Kujawsko-pomorskie
Żaneta, cudowna mama, pokazująca nam na kanałach Mamalife, że samodzielna mama też może w ciekawy sposób pokazywać dzieciom jak piękna jest nasza Polska. Od kilku miesięcy z powodzeniem rozwija swoją markę odzieżową Okyoo. Sama o swoim blogu pisze tak: ”Najpierw rodzi się umiejętność… potem pasja… następnie pomysł… aż w końcu realizacja… i tak powstał blog Mamalife z pasji pisania, miłości do dzieci, z próby uchwycenia codziennych kadrów by móc na chwilę zatrzymać czas …” Podczas urlopu Żaneta z Wiktorią i Mają pokażą nam uroki województwa warmińsko-mazurskiego. Dlaczego Żaneta zdecydowała się wziąć udział w naszej akcji odpowiada w filmie.
Ona ciągle gotuje
Łódzkie
Ona ciągle gotuje
Łódzkie
Za hasłem "Ona ciągle gotuje" kryje się Kasia Puławska. Jak mówi o sobie prowadzi keto cukiernię na Instagramie. Fanka i miłośniczka keto diety, dzieli się swoimi przepisami i tym co je na co dzień z użytkownikami. Z jej inspiracji korzystają nie tylko fani keto diety, ale też sympatycy słodyczy bez cukru. Kasia jest też szczęśliwą mamą, która stawia na zdrowie i równowagę.
Buuba
Lubelskie
Buuba
Lubelskie
Agnieszka, pokazująca nam prawdziwą codzienność mamy dwójki dzieci – znajdziecie ją pod nazwą buuba. O sobie pisze tak: „Buuba - to blog parentingowy, w którym znajdziesz to co najlepsze w sieci - codzienne perypetie, prawdziwe życie, mamy dwójki dzieci rok po roku." Podczas urlopu w kraju pokażą nam uroki województwa małopolskiego. Dlaczego zdecydowali się wziąć udział w naszej akcji odpowiadają w filmie.
Roksana Stefanek
Lubuskie
Roksana Stefanek
Lubuskie
Roksana uwielbia sielskie klimaty, zabawę modę i ładne wnętrza. Swoimi pasjami dzieli się na Instagramie. Na co dzień także mama Majki, pieszczotliwie nazywanej przez rodziców Majuszką.
We własnym stylu
Małopolskie
We własnym stylu
Małopolskie
We własnym stylu – Angelika Olszewska, fanka stylu i klasy. Zwraca uwagę na każdy detal swojego ubioru. Kocha bawić się modą. Uważa, że czas jest mocno ograniczony i trzeba wykorzystać go najlepiej jak się da. Pokaże Wam Polskę nie tylko piękną, ale i stylową.
Rodzice w sieci
Mazowieckie
Rodzice w sieci
Mazowieckie
Łukasz i Ewa, rodzice trójki dzieci. O sobie piszą tak: Jesteśmy rodziną wielodzietną pochodzącą z Lubelszczyzny, małżeństwem z 9 letnim stażem ale wspólnie kroczymy po tym świecie od 15 lat. Mamy trzy cudowne córki - Kingę, Weronikę i Dominikę - to one dają nam największą siłę i motywację do lepszego i bardziej wartościowego życia. Kiedy staliśmy się rodziną wielodzietną poczuliśmy jeszcze większy apetyt na życie. Dziś, delektujemy się nim, delektujemy rodzicielstwem, każdą wspólnie przeżytą chwilą. Każdego dnia czerpiemy z niego to, co najlepsze, co najcenniejsze. Motywujemy, inspirujemy i wspieramy inne rodziny. Nakłaniamy do zaangażowanego rodzicielstwa i walki o własne marzenia. Podczas urlopu w kraju pokażą nam uroki województwa świętokrzyskiego. Dlaczego zdecydowali się wziąć udział w naszej akcji odpowiadają w filmie.
Jestem mama
Opolskie
Jestem mama
Opolskie
Agata, mama dwójki dzieci mieszkająca na wsi w okolicach Krakowa, Kobietą wielu pasji, która stara się w pełni korzystać z życia. Jednym z jej największych zainteresowań jest hobbistyczna, przydomowa hodowla kur ozdobnych. Podróże, kontakt z przyrodą do dla Agaty sposób na wyciszenie. Odkrywanie świata, natury, wyjątkowych miejsc , wzbogaca ją wewnętrznie. Kiedyś podróżowała z plecakiem pod namiot, teraz z mężem i dziećmi na większe i mniejsze wycieczki udają się z przyczepą kempingową.
Kornelia Wielgosz
Podkarpackie
Kornelia Wielgosz
Podkarpackie
Kornelia - trener personalny i mama cudownej dwójki dzieci. Na swoim kanale Instagramowym pokazuje nam jak walczyć o siebie, trenować i zdrowo odżywiać się bez wyrzeczeń, a przy tym nie zapominać o równowadze duszy i ciała.
nakolkach.com
Podlaskie
nakolkach.com
Podlaskie
Marzena, zakochana w łapaniu momentów na fotografii i niezwykłych podróżach. Mama cudownego wózkowicza Arka, z którym wspólnie łamią bariery wszelakie, pokazując że można żyć po swojemu. Niezwykle pozytywna rodzinka z pasjami, zarażająca dobrą energią.
refreszing
Pomorskie
refreszing
Pomorskie
Paula, szczęśliwa żona i mama Helenki. Prowadzi kanały Refreszing. O sobie pisze tak: „Kocham retro, nie tylko we wnętrzach. Dekoracje, stylizacje, projekty DIY, to coś, co sprawia, że serce bije mi mocniej. Pragnę więcej! Po projekcie remontu mieszkania i setkach zmalowanych mebli, przyszedł czas na budowę naszego, pierwszego domu. Jestem pasjonatką wnętrz! Kocham kolor i niesztampowe rozwiązania.” Podczas urlopu w kraju Paula wraz z mężem i córką pokaże Wam uroki województwa mazowieckiego. Dlaczego zdecydowali się wziąć udział w projekcie opowiada w filmie.
Aga Bujała
Śląskie
Aga Bujała
Śląskie
Agnieszka, na co dzień pilnująca social mediów i prowadząca konto na Instagramie o wdzięcznej nazwie babie_lato o sobie pisze tak: „Na Instagramie, pod marką Babie Lato, dzieliłam się swoimi doświadczeniem i wiedzą. To stąd narodził się pomysł stworzenia szkoleń z cyklu „Instagram po ludzku”. W ciągu dwóch lat na moich kursach i konsultacjach spotkałam kilkaset osób działających na IG – od małych kont, które dopiero tworzyły swoje profile, przez niewielkie firmy handmade’owe, po znane marki ze stuletnią tradycją i konta z setką tysięcy followersów. W wolnym czasie bardzo lubię zabierać moją rodzinę w podróż by naszym dzieciom pokazywać jak piękny jest otaczający nas świat”. Podczas urlopu w kraju Agnieszka wraz ze swoją rodziną pokaże Wam uroki województwa kujawsko-pomorskiego. Dlaczego zdecydowała się wziąć udział w naszej akcji odpowiada w filmie.
Mamagerka
Świętokrzyskie
Mamagerka
Świętokrzyskie
Angelika, nasza niezawodna mamagerka, podpowiadająca jak z kilku składników w pół godziny zrobić wykwintną kolację. O sobie piszę tak: „O sobie mówię, że jestem kurą domową, ale na wolnym wybiegu i w szpilkach. Kocham nią być, kocham być mamą i kocham być żoną. I zanim zaczniecie mi współczuć, to śpieszę wam donieść, że mam własny patent na szczęście i nie trzeba się o mnie martwić :) Rzuciłam pracę w korpo na rzecz bycia blogerem i nie żałuję nawet jednego dnia. Tam byłam Menagerką, tutaj jestem Mamagerką. Nadal świetnie zorganizowana, z kalendarzem w dłoni, realizująca biznesplany własnej rodziny." Podczas urlopu w kraju pokażą nam uroki województwa podkarpackiego. Dlaczego zdecydowali się wziąć udział w naszej akcji odpowiadają w filmie.
BO4GO
Warmińsko-mazurskie
BO4GO
Warmińsko-mazurskie
Gosia i Bohdan, para która za cel obrała sobie odwiedzenie wszystkich zamków w Polsce, znajdziecie ich pod nazwą bo4go. O sobie piszą tak: „Bawimy się modą, często pokazując wyjątkowe miejsca Lublina. Bohdan jest prekursorem „iPhonografii mody” w Polsce. Gosia wygrała wielki finał Modowej Bitwy Miast i zdobyła tytuł najmodniej ubranej osoby w Polsce.” Bije od nich uśmiech, luz i miłość. Ich blog to magia koloru i fenomenalnych ujęć zrobionych zwykłym telefonem. Podczas urlopu w kraju pokażą nam uroki województwa łódzkiego. Dlaczego zdecydowali się na udział w naszej akcji odpowiadają w filmie.
Anioł na resorach
Zachodniopomorskie
Anioł na resorach
Zachodniopomorskie
Anioł na resorach, czyli Bogusia każdego dnia pokazuje, że osoby z niepełnosprawnością choć mają przed sobą mnóstwo barier, często mają też więcej samozaparcia i charyzmy niż osoby pełnosprawne. Jak sama mówi o sobie "tylko umysł nas ogranicza i to on stanowi barierę, którą da się pokonać. Potrafię, dam radę, patrzcie jak sobie świetnie poradzę!" Bogusia to Anioł, który żyje na 150% i to z piękną klasą oraz pasją, jaką dla Bogusi są tematy urodowe w szerokim tego słowa znaczeniu.