Podróżnicy

Nasi Podróżnicy to cudowni ludzie o wielu twarzach. Soliści, pary i zgrane rodzinne teamy. Łączy ich jedno. Ciekawość świata. Dla Was będą odkrywać Polskę na nowo od morza aż po Tatry. Wspólnie pokażemy, że podróżowanie po Polsce może być fascynujące, pełne przygód, odkrywania tajemnic i zapierających dech w piersiach widoków. Wyruszcie w tą podróż z nami.

Ambasadorzy

Witold Casetti
dziennikarz, konferansjer
Witold Casetti
dziennikarz, konferansjer
Pół Włoch, pół Polak z wyboru mieszkający w Polsce. Znany z takich programów jak „Europa da się lubić” czy „Wyspa Robinson” i „Dookoła Sportu”. Ma na swoim koncie 5 lat organizowania i realizacji felietonów podróżniczych, promujących różne zakątki Polski i świata. Ostatnio w roku 2019 zrealizował cykl programów „Warszawa Vita” i „Zrozumieć Powstanie” emitowanych w telewizji internetowej wsensie.pl. Prywatnie ojciec 4 dzieci, niepoprawny optymista. Choć urodzony w jednym z najpiękniejszych miast Europy – Florencji o Polsce mówi tak:
Cudze chwalicie, swego nie znacie - nie do końca potrafię zrozumieć Polaków, którzy twierdzą, że w Polsce nie ma pięknych miejsc. W Polsce można co podróż zakochiwać się na nowo i ja tak właśnie mam. Według mnie Polska jest piękna, owiana legendą, zniewala urodą starych miast i zaskakuje dzikością takich miejsc jak np. dolina rzeki Bug.
Jacek Pałkiewicz
dziennikarz, podróżnik, odkrywca
Jacek Pałkiewicz
dziennikarz, podróżnik, odkrywca
Polski dziennikarz i podróżnik, reporter, odkrywca źródła Amazonki; członek rzeczywisty Królewskiego Towarzystwa Geograficznego. Twórca survivalu w Europie, jest powszechnie uznawanym autorytetem w dziedzinie przetrwania. Zyskał rozgłos pokonując samotnie w 1975 r. szalupą ratunkową Atlantyk w roli dobrowolnego rozbitka. Autor ponad 30 książek. Znalazł się na czwartym miejscu w rankingu (wg. Press) polskich autorów książek, którzy mają na koncie najwięcej przekładów swojej twórczości. Choć zwiedził praktycznie cała kule ziemska zakochany w Polsce.
W moich podróżach po świecie widziałem wiele dzieł natury i monumentów historii wywołujących zdumienie i zachwyt, dlatego mam prawo twierdzić, ze Polska tez może być dumna z przeróżnych skarbów na turystycznych szlakach będących w stanie zauroczyć każdego podróżnika. Jednym z absolutnie unikalnych klejnotów jest, na przykład, Kraina Wielkich Jezior, która w 2011 roku znalazła się w drugiej siódemce globalnego plebiscytu „7 Nowych Cudów Natury”.
Marcin Mroczek
aktor serialowy i teatralny
Marcin Mroczek
aktor serialowy i teatralny
Polski aktor serialowy i teatralny. Znany publiczności przede wszystkim z roli Piotrka w serialu „M jak miłość”. Z pochodzenia siedlczanin. Szczęśliwy tata dwóch synów. Wraz z synami i żoną bardzo lubią podróże, również te po naszym kraju. Jak mówi:
Polska potrafi zachwycić na wiele sposób, zarówno architekturą jak i różnorodnością przyrodniczą”. Mam nadzieję, że w tej akcji pokażemy również te nieodkryte do tej pory polskie perełki

16 województw - 16 podróżników

Dolnośląskie
Kujawsko - pomorskie
Łódzkie
Lubelskie
Lubuskie
Małopolskie
Mazowieckie
Opolskie
Podkarpackie
Podlaskie
Pomorskie
Śląskie
Świętokrzyskie
Warmińsko-Mazurskie
Wielkopwielkopolskie
Zachodniopomorskie
W szczytowej formie
Dolnośląskie
W szczytowej formie
Dolnośląskie
Tomek, każdego dnia na kanałach wszczytowejformie pokazuje nam niezwykłe oblicze polskich gór. Sam o sobie pisze tak: Cześć, nazywam się Tomek i kocham góry! Tej miłości nagromadziło się we mnie tak dużo, że w pewnym momencie postanowiłem ją wydobyć na zewnątrz. Tak powstał projekt W Szczytowej Formie, czyli platforma do dzielenia się pasją, ale przede wszystkim ogromną radością, jaką dają nam góry. Nie bez powodu powiedziałem kiedyś do mojego przyjaciela, że w górach jestem najlepszą wersją siebie. Do ideału mi daleko, mam sporo wad, ale góry najbardziej przybliżają mnie do człowieka, jakim chciałbym być na co dzień. Rozwiązanie jest zatem proste – bywać w nich możliwie jak najczęściej. Podczas urlopu w kraju pokaże nam uroki województwa dolnośląskiego. Dlaczego zdecydował się wziąć udział w naszej akcji odpowiada w filmie.
Babie Lato
Kujawsko-pomorskie
Babie Lato
Kujawsko-pomorskie
Agnieszka, na co dzień pilnująca social mediów i prowadząca konto na Instagramie o wdzięcznej nazwie babie_lato o sobie pisze tak: „Na Instagramie, pod marką Babie Lato, dzieliłam się swoimi doświadczeniem i wiedzą. To stąd narodził się pomysł stworzenia szkoleń z cyklu „Instagram po ludzku”. W ciągu dwóch lat na moich kursach i konsultacjach spotkałam kilkaset osób działających na IG – od małych kont, które dopiero tworzyły swoje profile, przez niewielkie firmy handmade’owe, po znane marki ze stuletnią tradycją i konta z setką tysięcy followersów. W wolnym czasie bardzo lubię zabierać moją rodzinę w podróż by naszym dzieciom pokazywać jak piękny jest otaczający nas świat”. Podczas urlopu w kraju Agnieszka wraz ze swoją rodziną pokaże Wam uroki województwa kujawsko-pomorskiego. Dlaczego zdecydowała się wziąć udział w naszej akcji odpowiada w filmie.
BO4GO
Łódzkie
BO4GO
Łódzkie
Gosia i Bohdan, para która za cel obrała sobie odwiedzenie wszystkich zamków w Polsce, znajdziecie ich pod nazwą bo4go. O sobie piszą tak: „Bawimy się modą, często pokazując wyjątkowe miejsca Lublina. Bohdan jest prekursorem „iPhonografii mody” w Polsce. Gosia wygrała wielki finał Modowej Bitwy Miast i zdobyła tytuł najmodniej ubranej osoby w Polsce.” Bije od nich uśmiech, luz i miłość. Ich blog to magia koloru i fenomenalnych ujęć zrobionych zwykłym telefonem. Podczas urlopu w kraju pokażą nam uroki województwa łódzkiego. Dlaczego zdecydowali się na udział w naszej akcji odpowiadają w filmie.
Gdziewpolscenaweekend
Lubelskie
Gdziewpolscenaweekend
Lubelskie
Kasia, na co dzień podpowiada nam gdzie wybrać się na weekend w Polsce, swoje rekomendacje zamieszcza pod nazwą: Gdzie w Polsce na weekend. O sobie pisze tak: „Nazywam się Kasia i jestem pasjonatką podróży, bliższych i dalszych. Kilka lat temu szukałam inspiracji na jakiś bliski wypad w kraju, odkryłam tyle ciekawych lokalizacji aż stworzyłam fanpage, żeby podzielić się wiedzą z innymi. Nie miałam wtedy pojęcia, że wpłynie to na moje życie. Uwielbiam odkrywać i opisywać nowe miejsca, zawsze staram się przekazać w tym trochę historii, która pomaga zrozumieć wyjątkowość wielu miejsc. Stale zaskakuje swoich czytelników ciekawostkami.” Podczas urlopu w kraju Kasia wraz ze swoją rodziną pokaże uroki województwa lubelskiego. Dlaczego zdecydowała się wziąć udział w naszej akcji odpowiada w filmie.
We własnym stylu
Lubuskie
We własnym stylu
Lubuskie
We własnym stylu – Angelika Olszewska, fanka stylu i klasy. Zwraca uwagę na każdy detal swojego ubioru. Kocha bawić się modą. Uważa, że czas jest mocno ograniczony i trzeba wykorzystać go najlepiej jak się da. Pokaże Wam Polskę nie tylko piękną, ale i stylową.
Buuba
Małopolskie
Buuba
Małopolskie
Agnieszka, pokazująca nam prawdziwą codzienność mamy dwójki dzieci – znajdziecie ją pod nazwą buuba. O sobie pisze tak: „Buuba - to blog parentingowy, w którym znajdziesz to co najlepsze w sieci - codzienne perypetie, prawdziwe życie, mamy dwójki dzieci rok po roku." Podczas urlopu w kraju pokażą nam uroki województwa małopolskiego. Dlaczego zdecydowali się wziąć udział w naszej akcji odpowiadają w filmie.
refreszing
Mazowieckie
refreszing
Mazowieckie
Paula, szczęśliwa żona i mama Helenki. Prowadzi kanały Refreszing. O sobie pisze tak: „Kocham retro, nie tylko we wnętrzach. Dekoracje, stylizacje, projekty DIY, to coś, co sprawia, że serce bije mi mocniej. Pragnę więcej! Po projekcie remontu mieszkania i setkach zmalowanych mebli, przyszedł czas na budowę naszego, pierwszego domu. Jestem pasjonatką wnętrz! Kocham kolor i niesztampowe rozwiązania.” Podczas urlopu w kraju Paula wraz z mężem i córką pokaże Wam uroki województwa mazowieckiego. Dlaczego zdecydowali się wziąć udział w projekcie opowiada w filmie.
Kamperki
Opolskie
Kamperki
Opolskie
Monika mama Liwi i Kajtka, na co dzień podpowiadająca jak efektywnie spędzać czas z dziećmi, znajdziecie ją pod nazwą kamperki. O sobie pisze tak: "Kamperki.com to urywki z naszego życia i podróży, nasze inspiracje i wybory: te modowe, wnętrzarskie, dziecięce, jak i dorosłe. Kamperki.com to blog o modzie dziecięcej, blog o modzie damskiej, blog o wnętrzach i blog kulinarny, jednym słowem blog lifestylowy". Podczas urlopu w kraju pokażą nam uroki województwa opolskiego. Dlaczego zdecydowali się wziąć udział w naszej akcji odpowiadają w filmie.
Mamagerka
Podkarpackie
Mamagerka
Podkarpackie
Angelika, nasza niezawodna mamagerka, podpowiadająca jak z kilku składników w pół godziny zrobić wykwintną kolację. O sobie piszę tak: „O sobie mówię, że jestem kurą domową, ale na wolnym wybiegu i w szpilkach. Kocham nią być, kocham być mamą i kocham być żoną. I zanim zaczniecie mi współczuć, to śpieszę wam donieść, że mam własny patent na szczęście i nie trzeba się o mnie martwić :) Rzuciłam pracę w korpo na rzecz bycia blogerem i nie żałuję nawet jednego dnia. Tam byłam Menagerką, tutaj jestem Mamagerką. Nadal świetnie zorganizowana, z kalendarzem w dłoni, realizująca biznesplany własnej rodziny." Podczas urlopu w kraju pokażą nam uroki województwa podkarpackiego. Dlaczego zdecydowali się wziąć udział w naszej akcji odpowiadają w filmie.
Lidia Piechota
Podlaskie
Lidia Piechota
Podlaskie
Odważna dziennikarka, którą znajdziecie na kanałach Lidia Piechota. Jak sama pisze o sobie: „Jest Opolanką, zakochaną w Warmii, dobrze czującą się w Skandynawii. Lidia współpracuje z mediami już od liceum, kiedy w lokalnym, opolskim Radiu O’le prowadziła program dla dzieci i młodzieży „Brzdąc”. Telewizja pojawiła się w jej życiu w 2004 roku w Lublinie! W 2010 roku Lidia została Ambasadorem Polskiej Turystyki z ramienia Polskiej Organizacji Turystycznej i na pokładzie Żaglowca Fryderyk Chopin promowała Polskę za granicą.” Podczas urlopu w kraju Lidia razem ze swoim synem Zachariaszem pokaże uroki województwa podlaskiego. Dlaczego zdecydowała się wziąć udział w naszej akcji opowiada w filmie.
lifemanagerka
Pomorskie
lifemanagerka
Pomorskie
Agnieszka nasza Lifemanagerka, podpowiadająca jak żyć eko. O sobie pisze tak: „Ja mam na imię Agnieszka, a LifeManagerka.pl to blog lifestylowy, którego tematem przewodnim jest szeroko pojęte, umiejętne zarządzanie swoim własnym życiem – począwszy od odpowiedniego odżywiania i regularnej aktywności fizycznej, poprzez rozwój osobisty a skończywszy na licznych detalach, które czynią nasze życie lepszym, prostszym i szczęśliwszym.” Podczas urlopu w kraju pokaże uroki województwa pomorskiego. Dlaczego zdecydowała się wziąć udział w naszej akcji odpowiada w filmie.
Maciej Maciejewski
Śląskie
Maciej Maciejewski
Śląskie
Polski dziennikarz i bloger, wydawca magazynu Network magazyn – miłośnik górskich wspinaczek. O sobie pisze tak: „Jestem dziennikarzem, publicystą, entuzjastą przedsiębiorczości i biznesu, zwłaszcza systemu network marketing (marketing sieciowy, MLM). Obserwuję i opisuję rzeczy potrzebne i inspirujące, ale również dziwne i ulotne. Prywatnie ojciec dwóch przecudownych księżniczek (Wiktoria Otylia i Otylia Wiktoria), a w wolnych chwilach (sic!) mąż księżnej Agnieszki Magdaleny. Moje zainteresowania oscylują wokół historii." Podczas urlopu w kraju pokaże nam uroki województwa śląskiego. Dlaczego zdecydował się wziąć udział w naszej akcji odpowiada w filmie.
Rodzice w sieci
Świętokrzyskie
Rodzice w sieci
Świętokrzyskie
Łukasz i Ewa, rodzice trójki dzieci. O sobie piszą tak: Jesteśmy rodziną wielodzietną pochodzącą z Lubelszczyzny, małżeństwem z 9 letnim stażem ale wspólnie kroczymy po tym świecie od 15 lat. Mamy trzy cudowne córki - Kingę, Weronikę i Dominikę - to one dają nam największą siłę i motywację do lepszego i bardziej wartościowego życia. Kiedy staliśmy się rodziną wielodzietną poczuliśmy jeszcze większy apetyt na życie. Dziś, delektujemy się nim, delektujemy rodzicielstwem, każdą wspólnie przeżytą chwilą. Każdego dnia czerpiemy z niego to, co najlepsze, co najcenniejsze. Motywujemy, inspirujemy i wspieramy inne rodziny. Nakłaniamy do zaangażowanego rodzicielstwa i walki o własne marzenia. Podczas urlopu w kraju pokażą nam uroki województwa świętokrzyskiego. Dlaczego zdecydowali się wziąć udział w naszej akcji odpowiadają w filmie.
mamalife
Warmińsko-mazurskie
mamalife
Warmińsko-mazurskie
Żaneta, cudowna mama, pokazująca nam na kanałach Mamalife, że samodzielna mama też może w ciekawy sposób pokazywać dzieciom jak piękna jest nasza Polska. Od kilku miesięcy z powodzeniem rozwija swoją markę odzieżową Okyoo. Sama o swoim blogu pisze tak: ”Najpierw rodzi się umiejętność… potem pasja… następnie pomysł… aż w końcu realizacja… i tak powstał blog Mamalife z pasji pisania, miłości do dzieci, z próby uchwycenia codziennych kadrów by móc na chwilę zatrzymać czas …” Podczas urlopu Żaneta z Wiktorią i Mają pokażą nam uroki województwa warmińsko-mazurskiego. Dlaczego Żaneta zdecydowała się wziąć udział w naszej akcji odpowiada w filmie.
Home_on_the_hill
Wielkopolskie
Home_on_the_hill
Wielkopolskie
Home on the Hill, czyli Ola Papińska - żona i mama dwójki dzieci, miłośniczka książek i dobrej kuchni. Kocha swój dom, a jednocześnie często lubi coś w nim zmieniać i przestawiać. Przywiązuje wagę do szczegółów, dlatego na jej blogu znajdziecie też wiele inspiracji wnętrzarskich, kulinarnych, pięknych zdjęć całej rodziny i ich codzienności.
Smalltravellers
Zachodniopomorskie
Smalltravellers
Zachodniopomorskie
Asia i Tomek para prowadząca kanały Smalltravellers, zarażająca nas miłością do podróży. Tak sami piszą o sobie: ”Nazywają nas specjalistami od city breaków, ale uwielbiamy także dalekie podróże. Zarówno te dosłowne, jak i te wgłąb siebie. 5 lat temu postanowiliśmy, że w każdym miesiącu będziemy gdzieś wyjeżdżać – czasem kilka kilometrów za miasto, a czasem na drugi koniec świata. Ważne, by móc odkrywać, doświadczać, inspirować się i robić to razem! Wtedy jeszcze nie wiedzieliśmy, że stanie się to naszą codziennością – w 2019 roku spędziliśmy 140 dni w podróży, pracując na pełen etat! Podróżujemy w duchu slow travel, lubimy dobrze zjeść i podczas wyjazdów najbardziej tęsknimy za naszym kotem.” Podczas urlopu w kraju pokażą Wam uroki województwa zachodnio-pomorskiego. Dlaczego zdecydowali się wziąć udział w naszej akcji odpowiadają w filmie.