Polityka prywatności

#urlopwkraju
19 maja 2020

Postanowienia ogólne

Definicje

 1. #urlopwkraju, którego właścicielem jest Fundacja „Razem Mierzymy Wyżej” zwana dalej pomysłodawcą kampanii.
 2. Formalnie: Fundacja „Razem Mierzymy Wyżej” z siedzibą Warszawa (03-290), ul. Internetowa 50/47, KRS 0000798102, NIP 5242892275, REGON 384591696, reprezentowana przez: Wioletta Pietrzak – Prezes Zarządu.
 3. Ty, zwany dalej Użytkownikiem, Podróżnikiem szukającym inspiracji na #urlopwkraju.
 4. Serwis https://urlopwkraju.pl, zwany dalej drogowskazem w Twojej podróży po Polsce.

Postanowienia bardziej szczegółowe

 1. Administratorem danych osobowych Podróżujących Użytkowników zbieranych na najlepszym drogowskazie podróży jest Fundacja „Razem Mierzymy Wyżej”, reprezentowana przez Prezes Wiolettę Pietrzak.  
 2. Dane osobowe zbierane przez Fundację „Razem Mierzymy Wyżej” są przetwarzane zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 3. W polityce prywatności możemy dokonywać zmian na bieżąco.
 4. Rozporządzenie wymienione w punkcie 2 będzie dalej zwane RODO.

Jakie dane, jak i po co zbieramy

 1. Serwis urlopwkraju.pl zapisuje w Twojej przeglądarce ciasteczka, zwane dalej Ciastkami. Służą do prawidłowego funkcjonowania witryny (np. zapisujemy w nich, czy pokazać Ci wyskakujący formularz namawiający do zapisu na newsletter).
 2. Serwis urlopwkraju.pl gromadzi także Twoje dane na potrzeby analityki – w szczególności adres IP, rodzaj przeglądarki, system operacyjny. Dane są gromadzone i mogę być wykorzystywane np. do ulepszania naszego serwisu żeby lepiej Ci się z niego korzystało.
 3. Jeśli zapiszesz się na newsletter – oddajesz nam do dyspozycji także Twoje imię, nazwisko i adres e-mail.
 4. Być może czasem będziemy robić ankiety żeby lepiej poznać Twoje zdanie na tematy związane między innymi z podróżowaniem. Jeśli wypełnisz ankietę udostępnisz nam w ten sposób dane, które będziemy przechowywać.
 5. Dokonując zakupu w naszym sklepie internetowym również niezbędnym może być podanie przez Ciebie pewnych informacji na Twój temat. W szczególności będziemy wymagać danych w postaci imienia i nazwiska, adresu e-mail, czasem również telefonu, adresu zamieszkania i adresu dostawy. Danych tych będziemy od Ciebie wymagać każdorazowo w przypadku dokonywania zakupów bez tzw. „rejestracji”, czyli innymi słowy bez założenia przez Ciebie konta użytkownika w naszym sklepie internetowym, bądź jednorazowo przy tworzeniu konta użytkownika („rejestracji”). W przypadku założenia konta masz możliwość samodzielnej edycji (sprostowania) Twoich danych osobowych. Podanie przez Ciebie określonych danych osobowych, o których mowa powyżej, jest dobrowolne, aczkolwiek bez ich podania nie będziesz mógł dokonać zakupu towarów w naszym sklepie internetowym. Przetwarzanie danych w określonych powyżej sytuacjach będzie się odbywało w celu realizacji umowy sprzedaży lub w związku z zamiarem jej zawarcia, świadczenia dodatkowych usług (m. in. transportu, utrzymywania Twojego konta Klienta w sklepie), jak również wypełniania obowiązków nałożonych na nas przez obowiązujące przepisy prawa (np. wystawienie dokumentu sprzedażowego).

Jak długo przechowujemy Twoje dane

 1. Ciastka przechowujemy tak długo, jak Ty sam nam na to pozwolisz. Jeśli usuniesz je ze swojej przeglądarki znikną i u nas. 
 2. Twój adres e-mail, imię i nazwisko, dane adresowe przechowujemy tak długo, jak tylko nam na to pozwolisz. W każdej chwili możesz zrezygnować z newslettera,usunąć swoje konto w sklepie internetowym a my wtedy przestaniemy przechowywać Twoje dane. Ufamy jednak że nie będziemy aż tak męczący żebyś musiał rezygnować z wiadomości od nas a po nasze produkty będziesz czasem wracać.

Czy i dlaczego udostępniamy Twoje dane

 1. Twoje dane, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa mogą być udostępniane będą m. in. firmom informatycznym, które są operatorami technicznymi wykorzystywanej przez nas infrastruktury techniczno-informatycznej (w tym sklepu internetowego), jak również firmom, które mogą realizować w naszym imieniu pewne usługi – np. firmom transportowym czy firmom wykonującym badanie satysfakcji klienta. 
 2. Zbiorcze dane z Twoich ciastek (zwanych dalej Ciastkami) ogląda nasz zespół umiejący czytać magiczne dane w Google Analytics, aby lepiej poznać to co lubisz na naszej stronie, a czasem w przyszłości mogą zobaczyć je nasi reklamodawcy (np. Facebook, Google Ads, Google Marketing Platform). 
 3. Każdego dnia dbamy jednak o to, aby dane, które nam powierzyłeś były bezpieczne.

Jak zarządzamy Twoimi danymi

 1. O każdej porze dnia (w nocy czasem śpimy albo oglądamy gwiazdy) masz możliwość wglądu w swoje dane zbierane na potrzeby newslettera czy w celach realizacji zakupów w naszym sklepie internetowym. Możesz je modyfikować albo usunąć.
 2. Możesz porozumieć się także ze swoją przeglądarką i w każdej chwili masz możliwość za jej pośrednictwem zablokować ciastka. Serwis urlopwkraju.pl na pewno uszanuje Twoją prośbę, chociaż będzie nam zwyczajnie smutno. 
 3. W sprawach nieuregulowanych niniejszą polityką napisz do nas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *