Góry moje góry Małopolskie

W góry! Dolina Chochołowska oraz Trzydniowiański Wierch

We własnym stylu
8 lipca 2021

Zapraszamy Was na jedną z najpiękniejszych wypraw w Polskie Tatry. Chodźmy wspólnie do doliny Chochołowskiej.

Jest to największa i najdłuższa dolina w Polskich Tatrach, ma ok 10 km długości. Jest to idealne miejsce na długie, łagodne spacery wśród gór. W to miejsce spacerują zarówno osoby starsze jak i dzieci. Jednocześnie jest to świetny punkt do wejścia na wyższe partie gór między innymi na Grzesia, Wołowiec, Rohacze, czy Trzydniowiański Wierch. Nie ukrywam, że ten ostatni zostanie nam w pamięci na długo, ponieważ szliśmy szlakiem na jego szczyt.

Postanowiliśmy, że musimy chociaż spróbować i wziąć udział w akcji @zdobywajgory. Jedną z tras do pokonania w ramach tego wyzwania jest właśnie Dolina Chochołowska + Trzydniowiański Wierch.

O co chodzi w tym wyzwaniu?

  • Wybierz wyzwanie i zarejestruj się. Masz 4 wyzwania do wyboru. Rejestrując się pomagasz. Część dochodu z Twojej rejestracji przekażemy Fundacji GOPR na wsparcie działań ratowników górskich. Rejestracja kończy się 30.06.
  • Zdobywaj szczyty i pomagaj przyrodzie. Przyroda daje nam swobodę i niezwykłe emocje. Podziękujmy jej za to! Korzystaj z uroków przyrody, a przy okazji zbierz śmieci, jeżeli jakieś zobaczysz na szlaku. Za każdy szczyt, który zdobędziesz, my posadzimy nowe drzewo. Po sadzeniu, wyślemy Ci lokalizację GPS lasu Zdobywców Gór 2021. Im więcej szczytów, tym więcej nowych drzew.
  • Zrób zdjęcia i dodaj je do profilu. Na każdym szczycie zrób sobie zdjęcie z czymś dla niego szczególnym (znak, krzyż, wieża). Fotki wgraj do swojego profilu utworzonego przy rejestracji. Wszystkie zdjęcia dodaj w terminie do 30.09. Postęp własnych wyzwań i wyzwań pozostałych uczestników możesz śledzić przez profil na stronie.
  • Zbieraj medale i zyskaj bezcenną satysfakcję. Twoim celem jest 6 szczytów. Może być ich też 12, 18 albo 24. Wszystko zależy od Ciebie. Każde wyzwanie to inny medal, bo każde jest wyjątkowe. Weź szczyty w swoje ręce i ukończ wyzwanie. Medal doręczymy Ci po zatwierdzeniu wszystkich zdjęć ze szczytów, żebyś na zawsze zapamiętał #lato2021.
  •  Korzystaj z udziału i zgarniaj bonusy od partnerów. Każdy z naszych partnerów trzyma kciuki za powodzenie Twojej górskiej miszuiji. Mają dla Ciebie zniżki na swoje produkty i usługi, a do tego górę nagród do rozdania. Szykuj się na udział w dodatkowych wyzwaniach podczas trwania akcji i zyskaj więcej! Na koniec rozlosujemy cenne nagrody między uczestnikami, którzy ukończyli swoje wyzwania. Więc jak? Które wyzwanie jest Twoje?

Jakie było nasze zaskoczenie, gdy w górach każdy mówił nam „Cześć”, na początku zastanawialiśmy się, czy to przypadkiem nie nasz zapomniany znajomy. Dopiero potem dowiedzieliśmy się że tak witają się wędrowcy w górach, ale fajnie! Spotkaliśmy się oko w oko z niesamowitą przyrodą, biegającymi zwierzętami i wodospadami które płynęły obok szlaku. 

Niestety w Tatrach bardzo szybko zmienia się pogoda, i widzieliśmy że zbiera się na burzę. Że to była nasza pierwsza w życiu wędrówka w góry to ze względów bezpieczeństwa postanowiliśmy, że nie będziemy szli na sam szczyt.

Jednakże zdobyliśmy własny szczyt, szczyt swoich możliwości, szczyt naszych wrażeń oraz szczyt przygód podczas tego wyzwania. 

Zeszliśmy trochę ze szlaku aby popodziwiać otaczające nas góry trochę wyżej (szlakiem na Trzydniowiański Wierch podążaliśmy głównie przez lasy, dlatego potrzeba było nam trochę wrażeń). Weszliśmy wyżej i zobaczyliśmy piękne szczyty, poczuliśmy że to jest właśnie nasz szczyt. Ten na który weszliśmy, właśnie ten który dostarczył nam tego dnia 20 km wędrówki wśród szczytów gór. 

Nie mogło być piękniej. Przekroczyliśmy swoje granice. Jeszcze nigdy wcześniej do tej pory nie zdarzyło nam się przejść tyle km jednego dnia. To się nazywa wyzwanie. Was też zachęcam do pokonywania Waszych ograniczeń i zdobywania Szczytów możliwości.

Po drodze spotkaliśmy stado owieczek, które dało mi do zrozumienia, że na koniec otrzymałam jeszcze taki beztroski widok. Czy dzień mógł zakończyć  się piękniej?

Oczywiście, że mógł! Trafiliśmy do niesamowitego miejsca noclegowego w Zakopanem – Zakopane Stop. Doskonała lokalizacja obiektu zapewniła nam szybki dostęp do najpopularniejszych atrakcji w mieście. Klimatyczna góralska Willa, zadbana i dopieszczona przez właścicielkę uświadomiła nam co to prawdziwe góry! Dla osób, które biorą udział w akcji @zdobywajgory jest dostępna zniżka na nocleg w tym wspaniałym miejscu. Dzięki temu możecie połączyć przyjemne z przyjemnym. Mieć cudowną podróż góry oraz wypocząć po całym dniu wędrówek w zacisznym miejscu w Zakopanem – Willa Zakopane Stop

Następnie zostaliśmy zaproszeni do niesamowitej restauracji na Kolację w centrum Zakopanego, tuż przy wejściu na Krupówki.  Restauracja Trattoria Adamo to najbardziej rodzinna restauracja w Zakopanem. Prowadzona jest z sercem co zdecydowanie czuć, bo jedzenie jest przepyszne.  Dodatkowo porcje są bardzo duże jak na cenę podaną w menu. Poleca zjeść tu pyszną pizzę,  oraz skosztować niesamowitych deserów. Ciężko nam  było rozstać się z ty klimatycznym i pełnym góralskiego stylu miejscem.

Idealny pomysł na tygodniowy #urlopwkraju po województwie małopolskim znajdziecie w naszych ebookach. Koniecznie zajrzyjcie do naszego sklepu